Náramkové hodinky

Na našem trhu lze nalézt spousty luxusního zboží. Parfémy, oblečení, potraviny, doplňky do domácnosti, šperky, vše lze krásně a jednoduše sehnat. Ať už navštívíte osobně některý s vyhlášených butiků nebo prohledáte internet, všude budete zahrnováni nabídkami na koupi těch zaručeně nejlepších (a nejdražších) výrobků.

Vraťme se ale na začátek a zastavme se u nabídky šperků, konkrétně u jednoho z nejvíce užitných odvětví ve šperkařství- náramkových hodinek. Kdo z nás by tuto milou drobnost neznal. Historie náramkových hodinek sahá do sto let vzdáleného období první světové války, kdy se začaly vyrábět náramkové hodinky jako praktičtější nástupce klasických „cibulových“ hodinek pro vojáky na frontu. Tehdy, a ještě vlastně do nedávné doby, platilo, že mít u sebe hodinky znamenalo velmi přesně vědět, kolik je hodin. Praktické, že? Nicméně dnes, v době mobilních telefonů a všudypřítomné techniky, se může zdát nošení náramkových hodinek jako zbytečnost. A tak možná více než dřív se dnes na náramkové hodinky hledí jako na módní doplněk, šperk. A skutečně existuje mnoho výrobců náramkových hodinek, kteří na designu a výrobě zejména mechanických náramkových hodinek postavili svůj obchodní úspěch a svoji značku. Ti nejexklusivnější výrobci působí, až na malé výjimky, v zemi proslulé kvalitou místní výroby; ve Švýcarsku. Ovšem ne každý má samozřejmě finanční prostředky na nákup u švýcarských hodinářů. I když jsou bezpochyby zárukou své kvality.

Nicméně dnes už lze naštěstí pořídit kvalitní náramkové hodinky často za zlomek ceny těch exklusivních. Pro pochopení důvodu, proč tomu tak je, se musíme vrátit v čase. Je důležité zmínit, že první náramkové hodinky byly samozřejmě mechanické a musely se velmi často natahovat a seřizovat, aby vždy ukazovaly ten správný čas. Postupem času se spolu s oblibou náramkových hodinek začalo zmenšovat zpožďování nebo předbíhání hodinových strojků. Ovšem mechanický hodinový strojek je věc křehká, drahá a navíc se muselo pořád myslet na pravidelné natahování, aby se hodinky jednoduše nezastavily. Na konci šedesátých let ale přišla jedna japonská firma s hodinkami s revolučním pohonem, kde chod hodinového strojku obstarávala elektrická baterie. To způsobilo malou revoluci. Nemuselo se již myslet na pravidelné seřizování a natahování strojku.

V té době se odvětví náramkových hodinek rozrostlo do šíře, co se týče ceny ale i kvality. A v dnešní době tento trend pokračuje. Elektrický hodinový strojek způsobil, že lze koupit velmi levně náramkové hodinky, ale kvalita zpracování a design nebude na úrovni. Ale jako nikde, ani tady samozřejmě neplatí, že každé hodinky s elektrickým hodinovým strojkem jsou šunt a hodinky s mechanickým strojkem jsou nutně kvalitní. Na trhu se díky levnému elektrickému pohonu vytvořila nepřehledná nabídka. Ale k něčemu přece jenom jednodušší a dostupnější elektrický hodinový strojek je, nutí i kvalitní výrobce mechanických hodinek snížit nároky na cenu. A pokud dnes člověk hledá, najde levné ale přitom kvalitní a pěkné náramkové hodinky.

zdroj informací: http://levne-hodinky.net